1 Mart 2008 Cumartesi

M.Ö 10,000 - 10,000 B.C.

M.Ö 10,000 - 10,000 B.C.

İndirmek İçin Tıklayın


Gizemli savaşçılar, köyünü yağmalayıp, Evolet’i kaçırınca, D’Leh sevdiği kadını kurtarmak için bir avcı grubu ile savaşçıların peşinden dünyanın öbür ucuna yolculuğa çıkar.

Yolculuklarının sonunda bir Kayıp Uygarlığı ortaya çıkarırlar. Nihai kaderlerinde hayalgücünün ötesinde bir imparatorluk vardır.

Burada D’Leh’in halkını zorla köleleştiren güçlü bir tanrıyla karşı karşıya gelirler.


Lagerfeld Sırları - Lagerfeld Confidential

Lagerfeld Sırları - Lagerfeld Confidential

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi :
7 Mart 2008
Yapım : 2007, Fransa , 88 dk.
“Gözlüklerin arkasında saklı insan”dan büyülenen Rodolphe Marconi, 10 seneden fazla bir süredir Karl Lagerfeld hakkında bir belgesel projesini yapmayı düşünmektedir. Proje, 1999 Cannes Film Festivali’nde ödül alan genç bir yönetmenin kararlılığı ve tutkusunun sonucudur.

Yönetmenin ağzından: Bu film, bugüne kadar Karl Lagerfeld hakkında kitap veya film gibi hiçbir biyografik belgenin olmamasından ötürü, referans alınacak bir portreyi oluşturma isteğine sahiptir. Bu film neredeyse bir asrın, bir dönemin tanığı; Karl Lagerfeld bugün artık Fransız ve dünya kültürünün bir parçasıdır.

İndirmek İçin Tıklayın

Kolera Günlerinde Aşk - Love in the Time of Cholera

Kolera Günlerinde Aşk - Love in the Time of Cholera

Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi :
7 Mart 2008
Yönetmen : Mike Newell
Senaryo :
Ronald Harwood , Gabriel Garcia Marquez (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Affonso Beato
Müzik : Antonio Pinto
Yapım : 2007, ABD , 139 dk.

Oyuncular

Benjamin Bratt (Dr. Juvenal Urbino) , Gina Bernard Forbes (Digna Pardo) , Giovanna Mezzogiorno (Fermina Urbino) , Javier Bardem (Florentino Ariza) , Marcela Mar (America Vicuña)
Gabriel García Márquez'in 1985 yılında yayınlanmış romanından uyarlama olan bu film, yirminci yüzyıl başlarında, kimi karmaşık karakterlerin yıllar süren sıra dışı aşk hikayesini anlatıyor.

Bir kadına aşık iki erkeğin, 51 yıl, dokuz ay, dört günlük zaman dilimine yayılan aşk üçgeninin öyküsü, aşık olmanın hastalıklı tarafını gözler önüne seriyor.

Ünlü romanın okuyucuları, bakalım, aşkın mükemmel şekilde tasvir edildiği bu romanın beyazperdeye aktarılmasından keyif mi alacaklar yoksa çoğu romanseverin uyarlama filmlere olan yaklaşımı gibi yetersiz mi bulacaklar?

İndirmek İçin Tıklayın

Jumper

Jumper

Tür : Macera / Dram / Bilim Kurgu
Gösterim Tarihi :
21 Mart 2008
Yönetmen : Doug Liman
Senaryo :
David S. Goyer , Steven Gould (Kitap)
Yapım : 2007, ABD

Oyuncular

Hayden Christensen (Davey) , Samuel L. Jackson (Cox) , Diane Lane (Mary Rice)
Davey babasıyla birlikte yaşamaktadır. Fakat evde mutlu ve huzurlu değildir. İşler iyice kötüleşince Davey kaçmaya karar verir, ama nereye? Nerede yaşayabilir? Davey'nin sihirli cevabı, istediği heryerde olacaktır. Davey, özel bir yeteneği olduğunu farkeder, çok yüksek mesafelere zıplayabilmektedir. Başının belada olduğunu ise sonra farkedecektir.

Steven Gould'un kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor.

İndirmek İçin Tıklayın

Hayattan Korkma

Hayattan KorkmaTür : Dram
Gösterim Tarihi :
7 Mart 2008
Yönetmen : Berrin Dağçınar
Senaryo :
Berrin Dağçınar
Görüntü Yönetmeni : Ercan Özkan
Yapım : 2008, Türkiye

Oyuncular

Zeki Alasya , Tarık Papuçcuoğlu , Hakan Boyav , Suzan Aksoy , Ceren Soylu
Film bir kasabada kendilerine yetecek kadar üreten, ürettiği ile yaşayıp giden üç ailenin öyküsü.

Mandıracılık yapan Talat, tavuk yetiştiren Bedrettin ve babadan kalan fırınında ekmek üreten Rıfkı, doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan, çoluk çocuğa karışmış, çocukluklarından beri birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Talat’ın çocuğunun hastalanması ile hayat bir anda değişmeye başlar.

Filmin izleyiciye verdiği en önemli mesaj “umut” olarak tanımlanıyor.

İndirmek İçin Tıklayın

Hasta - Sicko

Hasta - Sicko İndir


Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi :
7 Mart 2008
Yönetmen : Michael Moore
Senaryo :
Michael Moore
Müzik : Erin O'Hara
Yapım : 2007, ABD

Oyuncular
Michael Moore (Michael Moore) , George W. Bush (George W. Bush (arşivden)) , Reggie Cervantes (Reggie Cervantes) , Bill Clinton (Bill Clinton (arşivden)) , Hillary Rodham Clinton (Hillary Rodham Clinton (arşivden)) , Hillary Rodham Clinton (Hillary Rodham Clinton (arşivden)) , John Graham (John Graham) , William Maher (William Maher) , Richard Nixon (Richard Nixon (arşivden)) , Linda Peeno (Linda Peeno)
SICKO çılgın, çoğu zaman acımasız ve her zaman kâr amaçlı Amerikan Sağlık Sistemini gözler önüne seren bir portredir. Günlük yaşamda insanların tıbbi bakımla ilgili karşılaştıkları sıra dışı ve üzücü olayları anlatmaktadır.

Michael Moore, çığır açmış olan eski filmleri Oscar ödüllü Bowling For Columbine ve tüm zamanların belgesel tarzındaki gişe rekortmeni FAHRENHEIT 9/11’in izinden gidiyor. Yeni filmi Sicko’nun, yaptığı en iyi film olduğunu söyleyenler var.

İndirmek İçin Tıklayınız

Avrupali

AVRUPALITür : Komedi
Gösterim Tarihi : 12 Ekim 2007
Yönetmen : Ulaş Ak
Senaryo : Ulaş Ak , İrfan Tözüm
Görüntü Yönetmeni : Aytekin Çakmakçı
Yapım : 2007, Türkiye

Oyuncular

Cem Davran , Yasemin Kozanoğlu , Sema Öztürk , Kuzey Vargın , Aydemir Akbaş , Murat Soydan , İlknur Soydaş , Aykut Oğut


Avrupa Birliği'ne girme sürecinde toplumsal düzlemde tartışılan "Ne kadar Avrupalı?" ve "Ne kadar Türk?" sorularına bir adamın hayatını merkez alarak mizahi bir bakışla yaklaşan bir film Avrupalı.

Bir Türk kızı ve bir Yunan kızın aşkı arasında bir bocalama yaşayan karakterimiz, Avrupa Birliği sürecinde Türkiye'de yaşanan olaylara da espirili bir bakış açısı getiriyor.